Proje Bilgileri

Print Friendly, PDF & Email
Projenin Adı Giresun Yatırım Arazileri E-Envanteri
Referans Numarası TR90/17/TD/0018
Programın Adı Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı 2017 Yıl Teknik Destek Programı
Başvuru Sahibinin Adı

Giresun Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu

İşbirliği Yapılan Kurumlar

Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı Genel Sekreterliği

Giresun Yatırım Destek Ofisi İl Koordinatörlüğü

İlçe Kaymakamlıkları

Giresun Defterdarlığı Milli Emlak Müdürlüğü

Giresun Kadastro Müdürlüğü

Giresun İl Milli Eğitim Müdürlüğü

Giresun Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü

Giresun Belediye Başkanlığı

Giresun Orman Bölge Müdürlüğü

Giresun Orman ve Su İşleri Şube Müdürlüğü

Giresun İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü

İlçe ve Belde Belediye Başkanlıkları

İl ve İlçe Köy Tüzel Kişilikleri

Projenin Uygulanacağı Alan

Giresun merkez ve tüm ilçeleri

 Genel Bilgiler Giresun il merkez ve ilçelerde bulunan mülkiyeti hazineye, belediyelere, özel idarelere ve köy tüzel kişiliklerine ait yatırım arazileri envanteri hazırlanarak internet sitesi üzerinden yayına hazır hale getirilmiştir. Ayrıca üst menüde bulunan “Diğer Araziler” başlığı altında Giresunda bulunan Vakıf Arazileri, Mesire Yerleri, Tabiat Parkları ve Turizm Merkezlerine ait bilgiler de girilmiştir.

Proje kapsamında; 633 adet Arsa (Köy Tüzel Kişiliği, Belediye ve Kamu kurumlarına ait), 578 adet Kapalı Okul (fotoğraflı), 44 adet Bina/Yapı (Kargir Ev ve Arsası vb.),  “diğer araziler” menüsünde 110 adet Vakıf Arazileri, 16 adet Mesire Yeri, 6 adet Tabiat Parkı, 4 Adet Turizm Merkezi, 3 Adet Tarım Müdürlüğü Arazisi girişi yapılmış ve genel olarak internet sitesinde 1393 adet envanter bilgisi bulunmaktadır. Envanter listesinden gayrimenkule ait mülkiyet bilgisi, ada/pafta/parsel bilgisi, yüzölçümü, fotoğrafları, ilçe/mahalle/köy/mevkii bilgisi, kadastro genel müdürlüğüne ait (parsel sorgulama) bilgileri ve Google maps üzerinden konumlandırılmasına ulaşılabilmektedir.

Ayrıca bu çalışma, Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı Giresun Yatırım Destek Ofisi İl Koordinatörlüğü tarafından ilin yatırım destek ve tanıtımı konusunda hazırlanan Giresun Yatırım Destek ve Tanıtım Stratejisi 2017 Yılı Eylem Planının yöneldiği 4.1 sorun alanındaki çözüme katkı sağlamıştır.

İnternet sitesi üzerinde yatırım arazileri envanteri içerik güncellemeleri devam etmektedir. Kapalı okulların yatırıma tahsisi ve hazine arazilerinin tahsisi konularında açıklayıcı bilgiler internet sitesi üzerinde dokümanlar menüsünde bulunmaktadır.